امروز : جمعه11 خرداد 1403 | 22ذي‌القعده 1445 | 31 می 2024

به نام خدا
سلام
با احترام
من کوثر هستم و از آقای ساعدی و همینطور خانم صادقی که شغلش مددکاره موسسه خیریه هیوای ژیان است خیلی تشکر می‌کنم.
 خانم صادقی برای ما خیلی مهربان است چون آقای ساعدی را حامی به من معرفی کرده است.
پدر من از شش سال پیش که من چهار سالم بود فوت کرد و مادرم مرا بزرگ کرده است.
من به مادرم افتخار می‌کنم که مرا به اینجا رسانده ولی زنان روستای ما وقتی شوهرشان فوت می‌کند بچه‌هایشان را فراموش می‌کنند و شوهر می‌کنند.
آقای ساعدی من از شما خیلی ممنونم که برای من لباس و وسایل مدرسه خریدید تاآخر زندگی در ذهن من می‌مانید و برای شما دعا خواهم کرد چون شما مردی دلسوز و مهربان هستید. من که هیچی ولی خداوند از شما راضی باشد و برای این کار شما به بهشت می‌روید.
آقای ساعدی و خانم صادقی؛ شغل پدر من روحانی و حافظ قرآن بوده و الان من نیز یک جزء و نیم را از قرآن حفظم.
می‌خواهم مثل پدرم همیشه قرآن و نماز بخوانم و همینطور حجاب داشته باشم.
من برای حاجی سیدزاده یعنی بزرگ آنجا و همه کارمند‌ها و خانواده آقای ساعدی و مخصوصا خانم صادقی مددکار عزیزم همیشه دعای خیر و تشکر می‌کنم.
خداحافظ شما
از طرف کوثر.ع کوچک شما

آقای ساعدی: یکی ازخیرین موسسه خیریه هیوای ژیان و حامی کوثر هستند که جا دارد از زحمات بی‌دریغ ایشان تشکر کنیم امیدواریم که همیشه و در همه حال یاد خداوند بزرگ و کمک به ایتام درقلب ایشان زنده بماند.
کوثر یکی از ایتام تحت پوشش موسسه که در یک از روستاهای اطراف زندگی می‌کند و از لحاظ مالی نیازمند کمک هستند.

موسسه خیریه هیوای ژیان درماه مبارک رمضان با تشکیل ستادرمضان وگروههای کاری ،با مراجعه به مساجد و...جهت جمع آوری صدقه ،زکات ونذورات خیرین محترم وهمچنین اجرای طرح سفره مهربانی برروی سایت توانسته به 310نفر ازخانواده های ایتام افطاری وهمچنین به کلیه خانواده های مستمر بگیر سبد کالا که شامل 10کیلوبرنج – دوعدد روغن، نیم کیلو چای، 3 کیلو قند و یک کیلو گوشت اهدا کند .


ادامه مطلب...

لبیک الهم لک لبیک لبیک لا شریک لک لبیک ان الحمدو....
خیرین گرانقدر
شاد باش به بار نشستن نهال توحید دلهای موحد و موفقیت در آزمون قربان را از ما پذیرا باشید .
مفتخریم به اطلاع برسانیم به عین اعتماد شما رهروان راه ابراهیم در قربان امسال تعداد 667 سهم گوشت قربانی به موسسه تحویل داده شد .
مقدار وجه نقد واریزی جهت قربانی در مجموع  74.200.000 ریال بود که توسط موسسه خریداری و ذبح گردید و از این طریق 320 سهم گوشت (یک کیلویی) تهیه و در بین مددجویان تحت پوشش و نیازمندان موردی توزیع گردید .
مجموع وجه نقد واریزی به حساب های موسسه جهت خرید قربانی:
74.200.000 ریال معادل 320 سهم گوشت یک کیلویی
مقدار گوشت تحویلی به موسسه:
667 سهم
جمع کل:  987 سهم

امسال، لذت بهره مندی از دستاوردهای معنوی ماه مهمانی خدا با شیرینی موفقیت طرح های جدید برای جذب کمک های خیرین و حمایت از مددجویان تحت پوشش همراه شد و با یاری خدای متعال و همراهی خیرین دلسوز، موسسه خیریه هیوای ژیان براساس یک کار گروهی منسجم توانست باموفقیت دو طرح جدید را اجرا کند که گزارش کوتاهی از آن را در ادامه مشاهده خواهید کرد:
طرح "سفره مهربانی"
در این طرح یک بسته اقلام غذایی مناسب با هزینه 500 هزارریال برای خانواده های کودکان یتیم تعریف و از طریق سایت و پیامک به خیرین اطلاع رسانی شد. در طرح سفره مهربانی هر خیر بسته به توانایی خود، هزینه یک تا 10 خانواده را تقبل و مبلغ آن را نقدا از روش های مختلف مانند سایت، دفترموسسه و یا کارت به کارت به حساب موسسه واریز میکرد. پس از اعلام خیر مبنی بردرنظر گرفتن مبلغ برای طرح سفره مهربانی، سریعا مشخصات و نام وی در لیست خیرین این طرح قرار می گرفت و گزارش لحظه به لحظه کمک ها از طریق صفحه ویژه ای که برای آن در سایت موسسه درنظرگرفته شده بود اطلاع رسانی می شد.
کل مبلغ جمع آوری شده: 79,000,000 ریال
تعداد خیرین طرح: 85 نفر
تعداد خانوارهای حمایت شده: 158 خانوار
کل مبلغ کمک شده: 79,000,000 ریال
تاریخ اولین کمک: 18-4-92
تاریخ آخرین کمک: 20-5-92

طرح "خوان رحمت"
در فراخوانی که توسط واحد پذیرش و مددکاری جهت توزیع افطاری و غذا در بین خانواده های تخت پوشش منتشر شد، خوشبختانه خیرین دلسوز خود شخصا با خرید غذای گرم و تحویل آن به دفتر موسسه، آمادگی خود را برای این طرح اعلام کردند و واحد مددکاری نیز به سرعت نسبت به توزیع غذاهای تحویلی در بین مددجویان تحت پوشش در کمترین زمان ممکن اقدام کرد.
تعداد غذای توزیع شده: 406 پرس
تعداد خیرین: 5 نفر

قبل از آغارسال جدید بود که خانمی نسبتا میان سال با نگرانی به موسسه خیریه هیوای ژیان مراجعه و با توصیف وضعیت بیماری پسرش، مسئولان این موسسه را در جریان شرایط ویژه ای که برای خانواده اش رقم خورده بود، قرار داد.
به گفته خودش پسرش "بشیر" به علت ابتلا یک بیماری نادر به نام ویلسون، قسمت اعظمی از کبدش رو از داده بود و در پی مراجعات زیاد به پزشکان، به وی گفته شده بود برای بازگشت سلامتی فرزندت می بایست تا مدتی طولانی دارو مصرف کند.
با ثبت درخواست این متقاضی از سوی واحد پذیرش، جهت بررسی صحت و سقم گفته ها و مدارک واحد مددکاری تحقیقات خود را با استعلام از پزشکان آغاز و نتیجه را به مدیریت جهت دستور مساعدت ارجاع داد.
در این میان با بازنگری که در وب سایت موسسه خیریه هیوای ژیان صورت گرفته بود، این پرونده برای جذب کمک های نقدی خیرین، به عنوان اولین پرونده ویژه فعال شد.
واحد مددکاری برای تهیه اقلام داروئی که هزینه آن بالع بر900هزارتومان در ماه می شد، مبلغ 5 میلیون و چهارصد هزارتومان برای یک دوره 6 ماهه برآورد کرد و قرار برآن شد که به مدت یکماه این پرونده برای جذب کمک فعال گردد که باتوجه به مصادف شدن با ایام نوروز و در نتیجه نرسیدن مبلغ جمع آوری شده به مبلغ پیش بینی شده، این پرونده براساس دستور مدیریت و درخواست تعدادی از خیرین برای 10 روز دیگر تمدید شد.
اولین کمک به این مورد توسط خانمی خیر به صورت نقدی در دفترموسسه اهدا شد و پس از آن هرروز شاهد کمک های ریز و درشت خیرین محترم از اقصی نقاط کشور بودیم.
باتوجه به اینکه اولین تجربه جذب کمک های نقدی به صورت آنلاین در موسسه خیریه هیوای ژیان داشت اتقاق می افتاد، در ابتدا با ایرادات و نقص های فنی و محتوای مواجه شدیم که با انتقادات و پیشنهادت سازنده خیرین دلسوز، نسبت به رفع آن ها اقدام و با ایجاد امکانات کاملتری در نهایت به یک چارچوب شفاف که به جرات می توان گفت قبلا نمونه آن در هیچ موسسه خیریه کشور اجرای نشده بود، رسیدیم که براساس آن خیرین ضمن ارتباط نزدیک و مستند با موضوع مطرح شده، مبلغ نقدی کمک اهدائی خود را به صورت آنلاین به حساب موسسه در بانک پاسارگاد واریز و به محض بازگشت به صفحه "کمک به بشیر"، می توانستند اطلاعات کمک پرداختی خود را مشاهده کنند.
با یاری خدا و همراهی 90 نفر از خیرین، طی 40 روز فعال بودن پرونده کمک به بشیر، مبلغ 11,227,000 تومان جمع آوری و به حساب موسسه خیریه هیوای ژیان واریز شد که خوشبختانه بیشتر از 2برابر مبلغ پیش بینی شده بود.
خیرینی که جدای از واریز مبالغ نقدی ریز و درشت، با انواع پیام های امیدبخش و آرزوهای قشنگ برای این کودک معصوم، فضای بسیار لذت بخشی را در این مدت رقم زدند، به طوری که هرشخصی با مشاهده این همکاری بی نظیر سعی می کرد از پیامک و ایمیل گرفته تا اشتراک مطلب در شبکه های اجتماعی و سایتها و وبلاگ ها، مشارکت هرچه بیشتری در این امر خیر داشته باشد.
این اتفاق شیرین ضمن ایجاد انگیزه مضاغف برای تلاش و کوشش بیشتر اعضای موسسه خیریه هیوای ژیان، برای مردم نیز جای بسی خوشحالی و امید است چراکه در این وانفسای دنیوی که در آن هرروز پدیدار شدن انواع معضلات از سوی برخی انسان نماها، از احتکار، کم فروشی و گرانفروشی گرفته تا انجام های رفتارهای ضداجتماعی را شاهد هستیم، برایمان بیش از پیش ثابت شد هستند آدم های نوع دوستی که با همکارهای اینچنینی ضمن ایجاد موجبات رضای خدای عزوجل، با رفتارهای انسان دوستانه خود، به زندگی محرومان و نیازمندان جامعه رنگ سبز زندگی می بخشند و جامعه را به وجود جریان زندگی زیبای انسانی امیدوار می کنند.
وظیفه خود می دانیم در پایان از همراهی تمام عزیزانی که با واریز کمک نقدی، ثبت نظرات، انتقادات و پیشنهادات و نیز تلاش در جهت اطلاع رسانی هرچه بیشتر و بهتر این پرونده، ما را در این امر خیر یاری کردند، تشکر و قدردانی نمائیم.
به اطلاع می رسد گزارش نحوه هزینه کرد مبالغ جمع آوری شده همراه با مستندات در سایت موسسه درج و برای خیرینی نیز که در هنگام پرداخت اطلاعات تماس خود را اعلام کرده باشند، این گزارش ارسال خواهد شد.
به زودی پرونده ویژه بعدی نیز فعال خواهد شد.
به امید ادامه این راه ...
 

نماد اعتماد الکترونیکی

Telegram 1